Налоговые споры

 

 

Податкові спори і процедура оскарження

До адміністративного суду можна подавати позов як відразу після отримання податкового повідомлення - рішення податкової служби, так і після адміністративного (досудового) оскарження.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду в письмовій формі (ст. 17-19 КАС України).
Позовна заява подається до окружного адміністративного суду. Це прописано в ч. 2 ст. 18 КАС України, яка говорить про те, що окружним адміністративним судам підсудні справи, в яких однією зі сторін є орган державної влади. Природно враховуючи, що податкова служба є державним органом, то відповідно адміністративний позов потрібно подавати до окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків передбачених цим Кодексом.

Приклад: Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС винесла податкове повідомлення - рішення у відношенні ТОВ "Глобал" (місцезнаходження: місто Вишневе, Київська область), в цьому випадку адміністративний позов подається до Київського окружного адміністративного суду.

При оскарженні рішення податкового органу в суді важливо пам'ятати про строки оскарження. Відповідно до п. 56.18. ст. 56 Податкового кодексу України строк для оскарження рішення органу податкової служби складає 1095 днів з дня отримання такого рішення, при цьому цей строк обчислюється в незалежності від того - оскаржив Чи платник податків таке рішення в адміністративному (досудовому) порядку. Але ми настійно рекомендуємо не розраховувати на вказаний досить тривалий термін, а оскаржити податкове повідомлення-рішення органу податкової служби протягом 10 календарних днів з моменту одержання відповідного рішення. Ви запитаєте чому? Відповідь очевидна - так як відповідно до норм п.57.3. ст. 57 Податкового кодексу України при недотриманні зазначеного терміну вся нарахована платнику податковим органом сума грошового зобов'язання стає податковим боргом з усіма витікаючими наслідками і в незалежності від подальшого судового оскарження такого рішення. 

Позовна заява повинна містити наступні вимоги, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України:

1. Найменування суду, куди подається позов.
2. П.І.Б. підприємця (найменування юридичної особи) позивача. Поштова адреса, номер телефону.
3. П.І.Б. (найменування юридичної особи) відповідача. Поштова адреса, номер телефону.
4. Зміст позовних вимог.
5. Перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
6. Документ про сплату судового збору.

До позовної заяви подаються копії всіх документів, які додаються до позову, а також копії позовної заяви та доданих до позову документів для відповідачів і третіх осіб у справі.

Податкові спори - це важливо

Як правило, при оскарженні податкових повідомлень-рішень в якості додатків до позову, крім перерахованих вище документів, обов'язково фігурують:

1. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
2. Копія довідки про взяття на облік платника податків.
3. Копія свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (при оскарженні донарахувань з ПДВ).
4. Копія акта перевірки із зазначенням номера та дати його винесення.
5. Копії всіх податкових повідомлень - рішень із зазначенням їх номерів і дати винесення.

Після складання позовної заяви та сплати судового збору, потрібно подати сам позов до окружного адміністративного позов за вищевказаною територіальності.

Позовна заява про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень або інших рішень органу податкової служби може бути подано до окружного адміністративного суду особисто особою, чиї права порушені (позивачем) або його представником за дорученням. Також позовна заява може подана (надіслана) до суду поштою.

Після подачі позовної заяви до окружного адміністративного суду потрібно подати копію першої сторінки позовної заяви з штампом суду про його прийняття в податкову службу, якій було прийнято податкове повідомлення - рішення або інше оскаржуване рішення.

Дана дія потрібно зробити для того, щоб повідомити податкову інспекцію, що Ви оскаржуєте винесене ними рішення (рішення) в суді.

Якщо Ви зіткнулися з свавіллям податкових органів по незаконним нарахуваннях того чи іншого податку або необхідністю сплати нарахованих штрафних санкцій - юридична компанія «Авістар», яка має великий досвід захисту прав своїх клієнтів з податкових спорів, допоможе Вам захистити свої права при розгляді податкових спорів у судах .

Юристів Юридичної компанії Авістар Ви можете знайти за наступними словами в інтернеті: податкові спори, податкові спори київ, податкові спори з ПДВ, податковий юрист, податковий юрист київ, юрист з податкових спорів, податковий адвокат, податковий адвокат київ, адвокат з податкових спорів, налоговые спорыналоговые споры киевналоговые споры по НДС, налоговый юрист, налоговый юрист киев, юрист по налоговым спорам, налоговый адвокатналоговый адвокат киевадвокат по налоговым спорам

Юристов Юридической компании Авистар Вы можете найти по следующим словам в интернете: налоговые споры, налоговые споры киев, налоговые споры по НДС, налоговый юрист, налоговый юрист киев, юрист по налоговым спорам, налоговый адвокат, налоговый адвокат киев, адвокат по налоговым спорам, налоговые споры, налоговые споры киев, налоговые споры по НДС, налоговый юрист, налоговый юрист киев, юрист по налоговым спорам, налоговый адвокат, налоговый адвокат киев, адвокат по налоговым спорам